Bezglutenowe mini serniczki na cynamonowym spodzie



Nie da się ukryć, Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami.
W tym roku święta wypadają wyjątkowo wcześnie, co bardzo mnie cieszy. Wszyscy mamy przecież już dość tej ponurej i dość kapryśnej tegorocznej zimy, która nie chce od nas odejść.
 Świąteczne dekoracje i wypieki wprowadzają rześki, wiosenny klimat do całego domu. Już nie mogę się doczekać, kiedy krajobraz za oknem się ożywi, wybuchnie zielenią, ożywią się ptaki i powychodzą z ziemi tulipany.
Z okazji wiosny i nadchodzącej Wielkanocy przygotowałam dla Was bardzo prosty przepis na mini serniczki.
Przepis nie zawiera glutenu. W smaku serniczków najbardziej dominuje cynamon, który dodałam do ciasteczkowo-jaglanego spodu.


Bezglutenowe wielkanocne mini serniczki na cynamonowym spodzie
/ przepis własny, składniki na 12 sztuk/

masa serowa:
- 500 g zmielonego twarogu dobrej jakości
- 250 g serka mascarpone
- 2 jajka
- 1 opakowanie bezglutenowego budyniu w proszku lub 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- ¾ szklanki cukru pudru
- 1 łyżeczka naturalnego ekstraktu waniliowego

spód:
- 100 g bezglutenowych herbatników
- 100 g płatków jaglanych
-  100 g masła
- 1 łyżeczka cynamonu Galeo

dodatkowo:
- świeże owoce np. maliny
- listki mięty
- czekoladowe jajeczka


Foremkę na muffiny wykładam papilotkami.
W blenderze mielę ciasteczka z płatkami jaglanymi, wsypuję cynamon.


W rondelku rozpuszczam masło, pilnując, aby się nie przypaliło.

Gdy masło będzie płynne, łączę je ze zmielonymi ciastkami i płatkami, dokładnie mieszam.  Tak przygotowany spód przekładam do foremek (po 1-2 łyżki na każdą).
Następnie do dużej miski wkładam twaróg, serek mascarpone, wsypuję cukier, proszek budyniowy lub mąkę ziemniaczaną, wlewam ekstrakt waniliowy i wbijam jajka. Wszystko dokładnie miksuję ok. 10 minut.
Tak przygotowaną masę serową wylewam na wcześniej przygotowane spody serniczków. Uwaga! Każdą foremkę wypełniam w całości masą serową, nie przestrzegam tutaj zasady (do ¾ wysokości). Jest to celowe, ponieważ masa serowa podczas pieczenia nieco się skurczy.


Rozgrzewam piekarnik do 180 stopni C. i piekę w nim serniczki przez ok. 15-20 minut. Gdy serniczki się upieką, zostawiam je jeszcze na chwilę w piekarniku, a następnie studzę. Dekoruję dopiero dobrze schłodzone.
Smacznego! :-)



Ps: Ponieważ wpis powstał we współpracy z marką Galeo, chciałabym szepnąć Wam słówko o ich produktach. Ich przyprawy są naturalne- nie zawierają w swoim składzie glutaminianu sodu i konserwantów.

3 komentarze

Dziękuję za komentarz. Wszystkie z uwagą czytam, choć nie zawsze mogę odpisać. Jeśli masz jakieś pytanie napisz na maila waniliowachmurka@gmail.com
Zapraszam też na fanpejdż Waniliowej Chmurki na Facebooku.

jestem na instagramie