17.09.2012

"Smaki Grecji" Lidia Milewska

"Greczynki uważają, że kuchnia jest niczym teatr. Im więcej serca włożymy w to, co robimy, tym lepszy będzie efekt i aplauz gości."
Książka Lidii Milewskiej "Smaki Grecji. Przepisy prosto z gaju oliwnego" to coś dla wielbicieli prostych przepisów i małej ilości tekstu, który zwykle "okrasza" receptury kulinarne.
Na wstęp autorka poświęciła jedną stronę, na każdy przepis dwie - jedna strona to spis składników i przygotowania zapisany dużą czcionką, a druga zdjęcie potrawy. Przy każdym przepisie zamieściła swoje uwagi i wskazówki- uważam to za duży plus.
Cała książka utrzymana została w klimacie śródziemnomorskim, biało- niebieska okładka i kolorowe, ostre zdjęcia prezentują się na prawdę bardzo ładnie. Ucieszą się ci, którzy poszukują szybkich dań wraz z cennymi wskazówkami oraz nieprzekłamanymi fotografiami, bez zbędnego wgłębiania się w tradycje i kulturę kulinarną danego kraju. Pani Lidia owszem wspomniała o niej, ale krótko i zwięźle. Ja czuję lekki niedosyt, ale czegoż wymagać po książce, która liczy niespełna 160 stron w formacie A5 ?
Lidia Milewska " Smaki Grecji. Przepisy kulinarne prosto z gaju oliwnego"
 Buchmann
Warszawa 2012
s.158
cena 19 zł 


Bądź na bieżąco śledź Waniliową na facebooku i twitterze

______________________________♥______________________________

4 komentarze:

 1. Kocham zarówno kraj jak i kuchnię grecką. Miałam okazję poznać i posmakować podczas corocznych odwiedzin u babci. Książka ma śliczną okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłem w Grecji ale mam przeczucie, że tamtejsza kuchnia przypadłaby mi go gustu, bo najzwyczajniej w świecie uwielbiam kuchnię śródziemnomorską :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem na jakie dania są w niej przepisy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mops w kuchni- możesz tam znaleźć m.in. przepisy na tradycyjne: zupy, przystawki, sałatki, potrawy z mięsa, słodkości, owoce morza.
  Przeróżne są przepisy i to akurat jest bardzo na plus.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Wszystkie z uwagą czytam, choć nie zawsze mogę odpisać. Jeśli masz jakieś pytanie napisz na maila waniliowachmurka@gmail.com
Zapraszam też na fanpejdż Waniliowej Chmurki na Facebooku.

Blogger template designed By The Sunday Studio.